“Sanat ve spor gözden çıkarıldı mı?”

KALEM Farkıyla...

“Sanat ve spor gözden çıkarıldı mı?”

“Sanat ve spor gözden çıkarıldı mı?”

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, okullarda sanatsal ve sportif faaliyetlerin çok fazla hayata geçirilmediğini ifade ederek Milli Eğitim Bakanlığına tepki gösterdi. Hacımusalar, “Pandemi öne sürülerek sanat ve spor gözden mi çıkarıldı?” diye sordu.
Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: “Son zamanlarda bazı okul müdürlüklerine milli eğitim müdürlüklerince ders dışı çalışmalar ile ortaya çıkarılan, resim, müzik, beden eğitimi faaliyetlerinde (koro, resim sergisi, tiyatro, okul spor takımları vb.) ders dışı çalışmalarının durdurulması yönünde ve pandemi sürecinin durumuna göre değerlendirme yapılacağı yönünde duyumlar alınmıştır. Hali hazırda Milli Eğitim Bakanlığının Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve spor calışmalarına pandemi öne sürülerek yer verilmemiştir.1500 kişilik okullarda, 30-40 kişilik sınıflarda bulaşmayan virüs,sadece ders dışı çalışmalarda mı bulaşmaktadır? 1,5 yıldır eve hapsedilen çocuklar, asosyal ve obezite tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda iken, bu tür kararların alınması ne derece sağlıklıdır yada bu tür faaliyetlerin yapılmaması istenirken ne amaçlanmaktadır? Bu tür çalışmalarla sanatsal ve sportif dersler ve faaliyetler itibarsızlaştırılmaya mı çalışılmaktadır? İlgililere ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST