Sanatsever Galeri’de Cumhuriyet Sergisi açıldı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Sanatsever Galeri’de Cumhuriyet Sergisi açıldı (videolu haber)

29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla Sanatsever Galeri’de “Cumhuriyet” temalı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Sergide Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi plastik sanatlar dallarında eğitim veren öğretim elemanlarının eserleri yer aldı. Sergi esnasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tiyatro bölümü öğrencileri performans sanatı icra ederek şiirler okudu.
Cumhuriyet Sergisine ev sahipliği yapan Sanatsever Galeri’nin sahibi Ogün Yücel sergi hakkında bilgi vererek; “ Sanatsever Galeri olarak burada 3 senedir varız. Pandemiden dolayı biraz ara vermiştik. Şimdi pandemi sonrası üçüncü sergimizi açtık. 29 Ekim için Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Bu sergide üniversitedeki hocalarımızın eserleri yer alıyor” dedi.
“SANATÇILAR OLARAK CEHALETİN BARBAR TOPLUMLARDA OLACAĞININ BİLİNCİNDEYİZ”
Sergi açılışına katılan ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Evren Karayel Gökkaya sergi ile ilgili, “Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlamaları kapsamında fakültemizin düzenlediği ve katkı sağladığı uluslararası ve disiplinler arası iki çevrimiçi serginin yani sıra fakültemizin plastik sanatlar dallarında eğitim veren öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan ve sanatseverlerle yüz yüze buluşan bu sergi tiyatro bölümümüzün öğrencilerinin performans gösterileri ve korolarıyla açılmıştır. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birinin kopmuş olacağını söyleyen Ulu Önder Atatürk’ün izinde yürüyen akademisyenler, öğrenciler ve sanatçılar olan bizler bilgisizliğin cehalet, sanatsal duyarsızlığın barbar toplumlar yaratacağının bilincinde, duyarlı, yurtta ve cihanda barış içinde bir toplum yaratan sanatı öğreten ve uygulayan bir fakültenin mensubu olmaktan ve eserlerimizi bugün bu şanlı günde kentle buluşturmaktan onur duyuyoruz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST