‘’Sandığa kayıtsız şartsız saygılıyız’’

KALEM Farkıyla...

‘’Sandığa kayıtsız şartsız saygılıyız’’

‘’Sandığa kayıtsız şartsız saygılıyız’’

Ulaştırma Bakan Yardımcısı ile dünyanın en büyük fuarı BAUMA MÜNİH 2019’da konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; 2018 yılında 37 milyar dolara ulaşan ticaret hacmi, 3 milyon Türkün yaşadığı, ticari ilişkilerimizle farklı bir ülke olan Almanya’nın ilişkilerimizin geliştirilmesi için daha hassas olunmasının gerektiğini vurguladı.

Çanakkale Köprüsü’nden ve Türkiye’deki diğer büyük yatırımlardan da bahseden Turan; “Alman Adalet Bakanı’nın seçimlerle ilgili eleştirisine Yerel Seçimleri Cumhur İttifakı olarak % 53 ile açık ara önde tamamladıklarını, artık 5 yıl seçim olmayacağını, kalkınma ve reform döneminin başlayacağını vurgulayarak, seçimler en az Almanya’daki seçimler kadar şeffaf ve demokratik bir usulle sonuçlanmıştır, her partinin kaybettiği kazandığı belediyeler olmuştur. Sandığa, milli egemenliğe kayıtsız şartsız saygılıyız. İtirazlar kanundan doğan haktır ve takdir halkındır” dedi.
Bauma Fuarı’na, 2019’da 193 bin 212 m2 alanda 130 adet Türk Firmamızın katıldığını belirten Başkan Turan; ” Almanya’nın göbeğinden haykırıyorum ki Fransa’nın sözde soykırım kararı ileride Makron’un siyasi hayatında bir kara leke olarak duracaktır. Bu sığ polemiğin ve popülarizmin kimseye faydası yok, Fransa ve Türkiye ilişkisini zedelemenin kime faydası var, tarihçilerin konusundan size ne, Fransa önce Cezayirde’ki, Ruanda’daki katliamların hesabını versin” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST