“Sandığınız, sandığınız gibi değil!”

KALEM Farkıyla...

“Sandığınız, sandığınız gibi değil!”

“Sandığınız, sandığınız gibi değil!”

Eğitim Bir Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Can tarafından yapılan açıklamada İLKSAN’ın içler acısı bir halde olduğu ifade edilerek, “Malum sendikanın atar üyeleri İLKSAN üyelerinin haklarını değil, sandığı zarara uğratan yönetim/denetim kurulunu korumayı tercih etti” denildi.

Eğitim Bir Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Can açıklamasında şöyle dedi: “Ortalıkta atıp tutan sendikamsı yapının öğretmen ve memur arkadaşlarımızdan zorla kestiği aidatlarla yönettiği İLKSAN’ın içler acısı haliyle ilgili Genel Başkan Yardımcımız Ramazan Çakırcı açıklamalarda bulundu: Üyelerimizin, mali genel kurulda verdiği önergelerde; Sandık personelin fahiş emeklilik ikramiyesinin düşürülerek öğretmenlerle eşitlenmesini istedi. Ancak çok gürültü çıkaranlar öğretmenlerin değil, İLKSAN genel müdürü ve sandık personelinin ayrıcalıklı olması için el kaldırdı.”
“İlksan genel kurulunda üyelerimiz şeffaf, bağımsız, resmi denetim için önerge vererek Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu aktüerlerince aktüeryal denetim yapılmasını istedi. Çok gürültü çıkaranlar ise resmi ve bağımsız denetimden korktukları için karşı çıktı. Üyelerimiz, genel kurula bile katılmayan bazı yönetim/denetim kurulu üyeleri başta olmak üzere yönetim ücretlerinin düşürülmesini istedi. Ama malum sendikanın atar üyeleri İLKSAN üyelerinin haklarını değil, sandığı zarara uğratan yönetim/denetim kurulunu korumayı tercih etti.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST