“Saray CHP’li belediyeleri kendine rakip görüyor”

KALEM Farkıyla...

“Saray CHP’li belediyeleri kendine rakip görüyor”

“Saray CHP’li belediyeleri kendine rakip görüyor”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda Ak Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kendisini CHP’li belediyelerle rakip gördüğünü ifade etti.
CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Zeynel Lüle’nin sunduğu Habere Doğru’nun konuğu oldu. AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyeler hakkında yapmış olduğu konuşmayı değerlendiren Erkek şöyle dedi:
“Psikiyatride mitomani diye bir şey var; yalan söylemek ve buna inanmak. Daha önce 1974’te kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni biz kurduk, dedi. Anakara Esenboğa Havaalanı 1955 yılında hizmete girdi, onu da ‘biz yaptık’ dedi. Bunları düşününce bu duruma mitomani denir. Artık yönetemiyor, vaatlerinin hiçbiri tutmadı, sistem iflas etti, o da diyor ki en azından kendi tabanımı bloke edebilirsem iktidarda kalabilirim diye düşünüyor.”
“Bizim belediyelerimiz pandemi döneminde adeta destan yazdı. Bizim belediyelerimizin yaptığı yardımın toplamı, ayni, nakdi yardım, hepsi toplam 2 milyar lirayı aştı. Ve bakanlıktan hiçbir destek almadan, öz kaynaklarıyla yapıyorlar bunu. Hatırlayın, maskeyi parayla satacağız dediler. Sonra biz ücretsiz dağıtıyoruz deyince biz de bedava vereceğiz dediler. 80 milyon maske dağıttı bizim belediyelerimiz, 42 milyon 500 bin öğün sıcak yemek gitti. Keşke onlar da yerel yönetimle hareket edebilselerdi, çok daha fazla destek olabilirlerdi ama yapmadılar. Saray iktidarı resmen kendi halkına düşman olmuş. Tüm belediyelerimizin önüne inanılmaz engeller koyuyorlar, kredileri kullandırmıyorlar, o yüzden her şeyi öz kaynaklarıyla yapmaya çalışıyorlar. Ama merak etmesinler buna bir son vereceğiz. İlk seçimde tasdiknameyi vereceğiz önüne.”
“Herkes gerçeği biliyor. Belediyelerimiz çok başarılı, bundan rahatsızlık duyuyor. Millet ittifakının yönettiği kentlerde insanlar daha mutlu, daha özgür. Bunu yerelden genele de taşıyacağız. Sarayın duvarları arkasında da büyük bir korku var; Millet ittifakı Cumhur ittifakının önünde. Bu tek adam sisteminden çıkacağız.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST