“Sarayda yaşayanlar, kıtlık çekenlere tasarruf dersi veriyor”

KALEM Farkıyla...

“Sarayda yaşayanlar, kıtlık çekenlere tasarruf dersi veriyor”

“Sarayda yaşayanlar, kıtlık çekenlere tasarruf dersi veriyor”

CHP İl Başkanlığı dün cuma pazarı önünde hayat pahalılığını protesto ederek vatandaşlara broşür dağıttı. Pazarın sebze meyve bölümünde açıklamalarda bulunan Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Hüseyin Çay, “Sarayda yaşayanlar, barakada yaşam mücadelesi verenlere, kıtlıkt çekenlere tasarruf dersi veriyor. Bebekli annelerimiz beslenemediği için sütü kesildi. Çocuklarımız beslenemediği için bodur olma riskiyle karşı karşıya. Halk ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşımız kirpiğinin donduğunu söylüyor” dedi.

CHP İl Başkanlığı cuma pazarı önünde hayat pahalılığını protesto ederek vatandaşlara broşür dağıttı. Açıklamayı Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Hüseyin Çay yaptı. Pazarın sebze meyve bölümünde yapılan açıklamaya vatandaşlar da alkışları ile destek verdi. Hüseyin Çay açıklamada şunları söyledi, “Yaşadığımız üzere saray iktidarı zam yapmaya doymuyor. Ülkemiz ekonomik buhran ile yangın yerine dönmüşken, yangının kundakçıları vatandaşlarımıza bir de enerji buhranı yaşatıyor. Hayat pahalılığı ile halkımız yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımızın cebindeki son kuruşlarını elektrik ve doğalgaz zamları ile çalıyorlar. Vatandaşlarımızın pazar fileleri boş, tencereleri boş, cüzdanları boş. Saray İktidarı elektrikte ilk kademeye yüzde 52 zam, bir üst kademeye yüzde 127 zam yaparak kademeli zulüm” uygulamasını hayata geçirdi.

Üstüne basa basa söylüyoruz. Dar gelirlilere destek olacağını söyledikleri ilk kademeye bile yüzde 52 zam yaparak Cumhuriyet tarihinin en büyük soygununu yapıyorlar. İki gün önce Akit TV’de yayınlanan “Gece Ajansı” programında kendisini Yeliz lakabıyla tanıdığımız AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı milletin aklıyla dalga geçip gülerek “Bu zamların oluşmasında bizim bir dahilimiz yok. En büyük dahil Cumhuriyet Halk Partisidir” diyor. Biz de diyoruz ki “Sen istifa et, asgari ücretle üç çocuk doyurup, okutan, evi yöneten bir anne bu memleketi de senden daha iyi yönetir” Sarayda yaşayanlar, barakada yaşam mücadelesi verenlere, kıtlık çekenlere tasarruf dersi veriyor. Bebekli annelerimiz beslenemediği için sütü kesildi. Çocuklarımız beslenemediği için bodur olma riskiyle karşı karşıya. Halk ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşımız kirpiğinin donduğunu söylüyor. KDV ve ÖTV’nin hiç değilse kış aylarında sıfırlanmalıdır. Aralık 2021-Ocak 2022 döneminde vatandaşlarımızdan tahsil edilen yüzde 127’ye varan fahiş zamlı elektrik tüketim bedelleri iade edilmelidir. Halkımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz. İktidarımızda ekonomik buhrana da enerji buhranına da tümüyle son verecek tüm adımları atacağız. Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız. Aydınlık günleri hep birlikte kuracağız”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST