Sarıcaeli Köyü’nde heyelan (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Sarıcaeli Köyü’nde heyelan (videolu haber)

Merkeze bağlı Sarıcaeli Köyü’nde heyelan meydana geldi. AFAD ve jandarma ekipleri olay yerinde yaptığı incelemeler sonucunda, duvarları çatlayan ve zemininde toprak kayması olan 5 evi pazar akşamı boşalttı.


Karların erimesi ve yağmur yağışlarının da etkisiyle Çanakkale merkeze bağlı Sarıcaeli Köyü’nde heyelan meydana geldi. Sarıcaeli Köyü Muhtarı Ali İhsan Uzunoğlu yetkililere haber vermesi sonucu pazar akşamı heyelan bölgesine AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş olay yerine giderek incelemelerde bulundu. İncelemelerin sonucunda tedbir amaçlı duvarları çatlayan ve zemininde toprak kayması olan 5 ev boşaltıldı. Aileler geceyi köydeki akrabalarında geçirdi. Beş aile için belirlenecek bir yerde konteyner evlerin kurulacağı öğrenildi. Evinde çatlaklar ve kayma olan Bayram Yıldız yaptığı açıklamada, “Zeminde kaymalar bir hafta önce başladı. Daha sonra ufak çaplı çatlaklar oluştu ve göçmeler başladı. Şu anda evlerde büyük hasarlar var. Evlerimizden çıkmak zorunda kaldık” dedi.


VALİ İAKTAŞ HEYELAN BÖLGESİNDE
Vali Aktaş’ da AFAD Müdürü İbrahim Tarı’dan yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alarak, gerekli çalışmaların ve incelemelerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi. Heyelandan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Aktaş, “Çanakkale Valiliği olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız,” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST