Sarıçay’ın etrafını mesken edindiler

KALEM Farkıyla...

Sarıçay’ın etrafını mesken edindiler

Sarıçay’ın etrafını mesken edindiler

Kapalı Pazar yeri arka tarafı ve Sarıçay kenarında konaklayan Suriyeliler vatandaşların tepkisini çekiyor.

Kapalı Pazar yeri alanının arka tarafı ve Sarıçay’ın kenarı son zamanlarda gelen Suriyeliler ile dolu. Kıyafetlerini çalıların üzerine asan, burada yatıp kalkan pek çok Suriyeli Çanakkalelilerin tepkisini çekti. Vatandaş bir anda nereden geldiklerini sorarken, bir yandan da çevreyi temiz kullanmadıklarını belirtti. Çanakkale Belediyesine ait personeller ise bu alanın sürekli kirlendiğini, gündüzleri gelip Suriyeliler tarafından bırakılan karton ve çöpleri temizlediklerini, akşam gelip aynı yerde yattıklarını, ertesi gün ise yeniden kirlendiğini söyledi.


HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR?
Engin Ümit Özer isimli bir vatandaş ise sosyal medya hesabından tepkisini şu cümleler ile kullandı, “Sarıçay ve çevresi Suriyeli ve Afganistanlı insanlarla kaynıyor… Yerlerde yuvarlanan, karton kutuları yatak yaparak üzerinde yatanlar, donunu-çamaşırını yıkayıp çiçeklerin üzerine serenler, çöp konteynırlarını karıştırarak veya sağdan soldan dilenerek elde ettikleri bir parça kuru ekmekle karın doyurmaya çalışan, sümükleri akmış gözleri kan çanağına dönmüş çocuklar… İnsan kılığından çıkmış insanlar… Çok değerli yöneticilerimiz şimdi soruyorum size? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor?”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST