Şehit polis Cihan Türkmenoğlu için tören düzenlendi (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Şehit polis Cihan Türkmenoğlu için tören düzenlendi (videolu haber)

Polis Cihan Türkmenoğlu (47) yönetimindeki sivil polis aracı, ters yönden gelen Astsubay Kıdemli Başçavuş Muhammed Tolga Işık (43) yönetimindeki araç ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışma sonrası görevi başında hayatını kaybeden Cihan Türkmenoğlu için Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Olay geçtiğimiz gün Çanakkale İzmir Karayolu’nun 4’ncü kilometresinde meydana geldi. Aracı ile ters yönden gelen ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Muhammed Tolga Işık, sivil polis aracı yönetimindeki Cihan Türkmenoğlu ile kafa kafaya çarpıştı. Kıdemli Başçavuş ve polis memuru Cihan Türkmenoğlu yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılar hastanede yaşamlarını yitirdi.


Dün ise saat 12.30’da Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü önünde şehit polis memuru için tören düzenlendi. Törene; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, şehidin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı. Şehidin cenazesinin müdürlük binası önüne gelmesi ile birlikte gözyaşları sel oldu aktı. Emniyet Müdürü Faruk Karaduman törende yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Dün akşam görevi esnasında geçirmiş olduğu elim bir trafik kazasında yaralanan meslektaşımız Cihan Türkmenoğlu Devlet Hastanesine kaldırılmış, bütün çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Acımız çok büyük. Teşkilatımızın bir üyesi olan, meslektaşları tarafından çok sevilen, değer verilen bir polis memuruydu arkadaşımız. Son yolculuğuna uğurladığımız kahraman şehidimiz Çanakkale’nin huzur ve güvenliği için can siperane çalışan bir arkadaşımızdı. Bizler için kutsal bir emanet olduğu, geride bıraktığı ailesine sabırlar diliyorum. Onlar artık bize emanet. Bu büyük ailenin bir parçasıydı, bir parçası olmaya devam edecekler” dedi.
Okunan duaların ardından şehidin cenazesi memleketi Edremit’te toprağa verildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST