Semizoğlu Ahilik Haftası’nı kutladı

KALEM Farkıyla...

Semizoğlu Ahilik Haftası’nı kutladı

Semizoğlu Ahilik Haftası’nı kutladı

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu Ahilik Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türklerin Anadolu’da bin yıldan fazla varlıklarını sürdürmelerindeki sır Ahilik anlayışındaki değerlere saygı gösterip sahip çıkmalarında saklıdır” dedi.

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu Ahilik Haftası’nı kutladı. Semizoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Ahilik kültürümüzden gelen, mesleki dayanışma, paylaşma, iş ahlakı, sevgi ve saygı gibi evrensel değerlerimize daha fazla sahip çıkmamız gereken günlerdeyiz. Pandemi kimsenin hazırlıklı olmadığı bir durumdu. En büyük fedakarlık yine esnafımıza düştü. İşinin başında, devletinin yanında olduğunu göstererek kanaat içinde mesleklerini icra etmeye devam ediyorlar. Biz de oda olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek için elimizden geleni yapıyor, tüm taleplerini ilgili kurumlara aktarıyoruz. Türklerin Anadolu’da bin yıldan fazla varlıklarını sürdürmelerindeki sır Ahilik anlayışındaki değerlere saygı gösterip sahip çıkmalarında saklıdır. İnşallah bu kültürden gelen miras ile birlik ve dayanışma içinde bu zor günleri de atlatarak sağlıklı günlerde haftamızı daha coşkulu kutlamayı temenni ediyor, tüm üyelerimize hayırlı işler diliyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST