Semizoğlu, iş dünyasının sesi oldu: “Ödemiyor değil, ödeyemiyoruz!”

KALEM Farkıyla...

Semizoğlu, iş dünyasının sesi oldu: “Ödemiyor değil, ödeyemiyoruz!”

Semizoğlu, iş dünyasının sesi oldu: “Ödemiyor değil, ödeyemiyoruz!”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı video konferans yöntemiyle online olarak yapıldı. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, yürürlüğe giren “borç yapılandırması” kanunuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Ödeme için verilecek süre en az 6 ay olmalıydı. Peşin ödemelerde çok ciddi avantajlar var ama zaten ödememekle ödeyememek arasında bir çizgi var. Daha önceki yapılandırmalara katılım oranı haklılığımızın göstergesi” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Haziran 2021 ayı olağan meclis toplantısı, geçtiğimiz gün Covid-19 salgının tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu şu ifadeleri kullandı:

“ÖDEYEMEDİĞİMİZ İÇİN ÖDEYEMİYORUZ BİRÇOĞUMUZ”
“Gündemde yeniden yapılandırma var. Bugünkü Resmi Gazetede yayınlandı. Bu konuyu da bir daha vurgulamak istiyorum, TOBB Başkanımıza bizzat ifade ettim. Ödeme için verilecek süre en az 6 ay olmalıydı. Çünkü insanlar zaten geçmişi ödememiş, mevcudu ödemekte sıkıntı çekiyorlar dolayısıyla taksitlendirme yapsanız dahi geçmişi ödemek için sistemlerin dışında bir para çıkarmak zorundalar. Peşin ödemelerde çok ciddi avantajlar var ama zaten ödememekle ödeyememek arasında bir çizgi var. Zaten bu insanlar bunu ödeyemiyor biz Türkiye işverenleri olarak devletimize, milletimize bağlıyız. Ödeyemediğimiz için ödeyemiyoruz birçoğumuz. Onun için bunun 6 ay olması gerektiğine inandığımı defalarca söyledim. Daha önceki yapılandırmalara katılım oranı haklılığımızın göstergesi. Daha doğrusu yapılandırma yapılıyor ama yapılandırma sürdürülemiyor. İnşallah gerçek anlamda sicil affı herkesin yararlanacağı kapsamda yapılandırma olur.”

“KÖPRÜNÜN MALİYET VE FİNANSI KONUSUNDA KONUŞMAMASI GEREKEN TEK HALK ÇANAKKALE HALKIDIR”
“Grup Başkan Vekilimize de söyledim. Bu köprünün yapılış şekli maliyet ve finansı konusunda konuşmaması gereken tek halk Çanakkale halkıdır. Çünkü 84 milyonun vergileri ile bu köprü yapılıyor ve bu köprü Çanakkale’ye yapılıyor. Çanakkale’nin sütü 10-15 dakikada karşıya geçecek, Çanakkale’nin domatesi 10 dakikada, Yunanistan’ın nüfusunun 1,5 katı büyüklüğünde metropolümüz İstanbul’a ulaşmak için 10 dakikada karşıya geçecek. Elması, balığı karşıya geçecek. Çünkü ben Yönetim Kurulu Başkanı olarak bunların her biriyle tek tek muhatap oluyorum. Sütçü arıyor benim sütüm kalmıyor. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan beni 3 defa aradı, süt arabaları burada çok bekliyor diye. Herkesin süt arabası bekliyor. Herkesin balık arabası bekliyor, herkesin sebze arabası bekliyor. O köprüyü gördükten sonra Çanakkale ticaretine nasıl bir faydası olacağına o gün idrak ettim. Onun için köprüden sonraki Çanakkale’ye herkesin ticaretini, herkesin Çanakkale’mizi hazırlaması ihtiyacı olduğuna inanıyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST