“Sen Hızır mısın?”

KALEM Farkıyla...

“Sen Hızır mısın?”

“Sen Hızır mısın?”

Antalya’daki yangında Çanakkale’den yardıma giden ekibin içinden birine rastlayan vatandaş bu kareyi sosyal medya hesabından yayınlayarak yardım ettiği kişinin, “Sen Hızır mısın?” diye sorduğunu belirtti.

Antalya’nın Akseki Beldesi’ne bağlı Güneykaya Köyü’nde bir vatandaş tarafından çekilen bu kare sosyal medyada viral oldu. Çanakkale’den yangını söndürmek için giden ekibin içinde bulunan bir kişiyi fotoğraflayan vatandaş şu ifadeleri kullandı, “Bu amca Çanakkale’den gelmiş ve soğuktan iki büklüm bir şekilde yerde uyumaya çalışıyordu. Üzerine battaniye örttüm. Bana döndü, “Sen Hızır mısın? Allah senden razı olsun aga” dedi. Battaniyeye sarıldı. 5 gündür aynı çorabı, aynı çamaşırı giyiyordu. Gerekli malzemeleri verdik. Ülkenin her yerinden yardım geliyor, ama artık yardımlarınızı lütfen ihtiyaçlara göre yapın lütfen!”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST