“Sensin Taliban!”

KALEM Farkıyla...

“Sensin Taliban!”

“Sensin Taliban!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Taliban için kullandığı “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok” ifadesine tepki göstererek “Sensin Taliban!” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taliban’la ilgili yaptığı açıklamada, “Tabi Taliban’ın bazı rahatsızlıkları söz konusu. Taliban’la da bu süreci görüşmek suretiyle, nasıl ki Amerika’yla bazı görüşmeleri Taliban yaptıysa, herhalde Taliban bu görüşmeleri Türkiye’yle çok daha rahat yapması lazım. Çünkü Türkiye, onun inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Ters bir yanı olmadığı için de onlarla bu konuları daha iyi görüşeceğimize, anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum. Ve Doha’dan oraya akan bir süreç var. Bu süreci de iyi değerlendireceğimizi düşünüyorum. Başka alternatifler var, bu alternatifler üzerinde de şu anda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.
CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise Erdoğan’ın bu sözlerine tepki göstererek sosyal medyasından şöyle dedi: “Bugün de Taliban aynı düşüncede olduğunu açıkladı. 21. yüzyılda iktidarın Türkiye’yi getirdiği nokta: İhvan, IŞİD, El Nusra ve sonunda Taliban. Siz muhalefetteyken biz Büyük Atatürk’ün hedeflerine yürümeye devam edeceğiz. Sensin Taliban!”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST