Seramik Sergisine Yoğun İlgi

KALEM Farkıyla...

Seramik Sergisine Yoğun İlgi

Seramik Sergisine Yoğun İlgi

Çanakkale Seramik Müzesi’nde Mustafa Ağatekin’in ‘Pus’ isimli seramik sergisi açıldı. Yoğun katılımla açıkla serginin Aralık ayına kadar süreceği öğrenilirken, Ağatekin sergisine verdikleri destek için müze personeline teşekkür etti.

Sanatçı Mustafa Ağatekin’in son dönem çalışmalarının yer aldığı “Pus” adlı sergi 14 Eylül 2018 Cuma günü Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde açıldı. Ağatekin’in çini çalışmalarının yer aldığı sergi açılışına kentliler yoğun ilgi gösterdi. Açılışta konuşan sanatçı Ağatekin, sergide yer alan çalışmaları hakkında bilgi vererek; “Çocukluğumdan bugüne her geçen gün geçip giden zamanın ardından silikleşen ve yok olan anların, anıların, kişilerin, mekânların ve en önemlisi de duyguların yitimine şahitlik ediyorum. Herkesin bir başına yaşadığı bu yitim, tıpkı bir pus gibi gün geçtikçe belli belirsizleşerek yaşanmışlıkları örtüyor ve unutturuyor. Sergi hazırlığı süresince bir iç yolculuk ve hesaplaşma sarmalında gidip gelirken, aslında bir bağlamda pusun içinden yaşamımı yaşanır kılanların, o anların, mekânların ve tüm o duyguların yaşamıma yeniden dokunması güzel bir tanıklıktı ve bu tanıklığı 14 Eylül de, 52. yaşdönümümde sanatseverle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyorum” dedi. Konuşmanın ardından açılışa katılan konuklar sergiyi ilgi ile gezerken, Ağatekin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mustafa Ağatekin’in, “Pus” Sergisi 14 Eylül- 14 Aralık 2018 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde her gün 09:00-17:00 saatleri arasında gezilebilir.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST