Servis ücretlerine zam

KALEM Farkıyla...

Servis ücretlerine zam

Servis ücretlerine zam

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir servis ücretlerine zam geldiğini açıkladı.

Çanakkale Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası Mehmet Ali Demir servis ücretlerinin zamlandığını kamuoyu ile paylaştı. Demir yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi, “Servis ücretlerine son gelen zamdan bugüne kadar akaryakıt, asgari ücret ile birlikte hayat şartlarının çok değişti.” Dedi ve tarifeleri şöyle sıraladı, “Tek servis aylık 300 TL yıllık 2.700 TL, sabah-akşam aylık 400 TL yıllık 3.600 TL, sabah-öğle-akşam Aylık 500 TL Yıllık 4.500 TL”

SERVİS ABLASINI BİLE ZOR BULACAĞIZ
Başkan Demir açıklamasının devamında, “Servis ücretlerine yüzde 12 ile yüzde 20 civarında zam gelmiştir. Servisçi esnafımıza hayırlı olmasını dileriz. İnşallah ülke genelinde vaka sayıları artmaz, aşılarımızı oluruz ve okullarımızın açılmasında sıkıntı olmaz. Eğer 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarımız açılmaz ise servis yapan esnafımız, servis şoförlerimiz ve servis ablalarımız çok zor durumda kalacaktır. Servis ablasını bile zor bulabileceğiz, çünkü servis ablalarımızın çoğu başka iş buldular. Gönlümüz okullarımızın açılmasından yanadır” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST