Sıfır atık için daldı

KALEM Farkıyla...

Sıfır atık için daldı

Sıfır atık için daldı

Çanakkaleli Milli Dalgıç Şahika Ercümen Sıfır Atık projesi kapsamında İstanbul Boğazına dalış gerçekleştirdi.

Milli Dalgıç, rekortmen Şahika Ercümen Sıfır Atık Projesi kapsamında İstanbul Boğazına dalış gerçekleştirdi. Dalış öncesi dalgıçlar boğazda dip temizliği yaptı. Ardından Ercümen deniz temizliği için dalışını gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabından bu kareyi paylaşan milli sporcu, “İstanbul Boğazında neler var diye soranlara… Dünyamızın en büyük tehdidi plastik atıklara dur deme zamanı! Tek kullanımlık plastikleri hayatımızdan çıkartalım! Pet şişe yerine matara! Poşet yerine bez çanta! Aldığımız her 2 nefesten birisi ormanlardan, birisi denizlerden geliyor! Denizlerimizin korunması için bugün Sıfır Atık Mavi projesi başladı. Bu projenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Gelecek nesillere nefes alan bir doğa bırakmak için, son nefesime kadar çabalayacağıma söz veriyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST