Şimdi kolejli olduk…

KALEM Farkıyla...

Şimdi kolejli olduk…

Şimdi kolejli olduk…

Çanakkale’de son yıllarda artan kolej okullarına yenileri eklendi. Birçok önemli isimin katılımıyla Açı ve Bahçeşehir Koleji’nin açılışı yapıldı. A’dan Z’ye her şeyin düşünüldüğü okullardan öğrenciler kadar, veliler de memnun kaldı.

AÇI KOLEJİNDEN ANLAMLI AÇILIŞ
Özel Çanakkale Açı Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak Kalabaklı köyünde eğitim verecek olan kolej açılışına AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan, İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

Kurucu Mehmet Burak Şahbaz, Sorumlu Müdür Necdet Çetin, Rıdvan Uz ve Bülent Turan açılışta birer konuşma yaptılar. Turan konuşmasında, eğitim öğretime çok önem verdiklerini, bütçeden eğitime ayrılan payın yüzde 17’lere geldiğini belirterek, eğitime yatırım yapmak isteyenleri Çanakkale’ye davet etti. Şiirlerin okunması halk oyunları gösterisinin ardından açılış kurdelesi kesilerek okul gezildi.

Ayrıca okul açılışına gelenlere sosyal sorumluluk projesi kapsamında kedi ve köpek maması dağıtıldı.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÇANAKKALE KAMPÜSÜ DE AÇILDI
Çanakkale’de bu yıl eğitim-öğretime başlayacak Bahçeşehir Koleji kampüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çanakkale’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılacak olan Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü’nün açılışı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sarıcaeli Yerleşkesi’ndeki gerçekleştirildi.

Törene, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji yöneticileri ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından alanda müzik dinletisi gerçekleştirildi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan burada yaptığı konuşmada, “Milletlerin tarih sahnesinde bağımsızlığını sağlayan en temel etken, eğitim kalitesi. Bireyin gelişmesini, sosyalleşmesini, toplumsal, kültürel medeniyet değerlerini kazanmasını sağlayan en önemli etken eğitim. Ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisi yine eğitimdir. Ekonomik kalkınmanın en net göstergesi eğitim kalitesidir. Bugün, çok kıymetli bir eserin açılışı için beraberiz. Eğitim, değerini yitirmeyen, tabiri yerindeyse boşa gitmeyen en kıymetli yatırımdır. Yunanı, Hinti, modern batıyı tabiki öğrenip, bunun yanında büyük bir özgüvenle ışık doğudan yükselir diyecek özgüven sahibi gençlerin yetişmesi için bu tarz yatırımların şehrimizde olması ne büyük hedefimiz, niyetimiz. 250 bin şehidimize yan bakan, burun kıvıran değil, tam aksine gurur, onur duyan, onların yolunda yürümekte şeref duyan bir gençlik en büyük hedefimiz. Yaklaşık 100 yıllık Cumhuriyetimiz içerisinde eğitim kalitesinin tartışıldığı, her dönem farklı veriler masaya yatırıldı. Bu 100 yıl içerisinde hiçbir dönem eğitimimiz bütçemizden en çok pay alan kalem olmadı. Fakat son yıllarda yüzde 17’ye varan oranla bütçemizden en çok yatırım alan kalemimiz, ana başlığımız eğitimimiz oldu. Bunu artarak devam ettirmek geleceğe ilişkin iddiamızı ortaya koymak en büyük hedefimiz” dedi. Açılış konuşmaları sonrası protokol heyeti toplu şekilde kurdele keserek kampüsün açılışını yaptı ve sınıfları gezerek incelemelerde bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST