Sistem üzerinde uzlaştılar

KALEM Farkıyla...

Sistem üzerinde uzlaştılar

Sistem üzerinde uzlaştılar

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, partisinin Edirne’de düzenlenen Trakya bölge toplantısında açıklamalarda bulundu. Erkek, Cumhur ittifakı dışındaki tüm partilerin hükümet sistemi üzerinde uzlaştığını ifade ederek, “Meclis ve yargının vesayet altında olduğu bu sistemde hiçbir kirlenmeyle, adaletsizlikle mücadele edemezsiniz. Önümüzdeki seçimde bunu mutlaka değiştireceğiz” dedi.

CHP Edirne İl Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda bölgenin Milletvekilleri, Parti yönetimleri, Belediye Başkanları bir araya gelerek son siyasal gelişmeleri değerlendirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise pek çok partinin hükümet sistemi üzerinde mutabık olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“BU SİSTEMDE HİÇBİR KİRLİLİKLE MÜCADELE EDEMEZSİNİZ”
“Bsistemi mutlaka değiştireceğiz. Bu sistemde hiçbir kirlenmeyle, adaletsizlikle mücadele edemezsiniz. Meclis, soruşturma komisyonları, araştırma komisyonları kuramıyor, Müfettişler, savcılar harekete geçemiyor, soruşturmalar açamıyor. Çünkü meclis de vesayet altında, yargı da vesayet altında öyle bir sistemdeyiz ki devlet hükümet hepsi birbirine karıştı, kuvvetler ayrılığı tamamen ortadan kalktı. Tüm yetkiler yürütmeyi temsil eden bir kişide toplandı. Onun için bu sistemi değiştireceğiz diyoruz.”

“DEMOKRASİ Mİ MONOKRASİ Mİ?”
Erkek, en kısa zamanda seçim olacağını ifade ederek seçimle birlikte partisinin iktidar olacağını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “ Cumhur ittifakı dışındaki tüm partiler hükümet sistemi üzerinde uzlaştı. Önümüzdeki seçim demokrasi mi monokrasi sadakat mi liyakat mi bunun belirleneceği seçim olacak. Ve göreceksiniz ilk seçimde iktidar olacağız.”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST