Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında 100 metre anı dalışı

KALEM Farkıyla...

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında 100 metre anı dalışı

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında 100 metre anı dalışı

1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu, serbest dalış rekortmeni, milli sporcu Birgül Erken Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde 100 metre anı dalışı gerçekleştirdi.

1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, milli sporcu, rekortmen Birgül Erken Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında 100 metre dalış gerçekleştirdi. Antalya’nın Kaş İlçesinde yapılan anı dalışında Erken dalış sonrası 24 metrekarelik Türk Bayrağı açtı. Erken yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetin temellerinin Sivas’ta atıldığını, bağımsızlık ve milli iradenin bu noktada başladığına dikkati çeken Erken, “Bu dalışın gerçekleşmesine katkı veren başta Kaş Kaymakamlığı olmak üzere, 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile tüm sponsorlara teşekkür ederim. Sivas’a da selam olsun. Bu dalışı başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimize ithaf etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST