“Siyasi bir operasyon!”

KALEM Farkıyla...

“Siyasi bir operasyon!”

Geçtiğimiz hafta Çanakkale Belediyesi’ne ait hayvan barınağında vahşi ırk köpeklerin birbirini parçaladığı görüntülerin basına sızmasının ardından tepkiler çığ gibi büyümüştü. Çanakkale Valiliği, yaşanan skandalın ardından Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve Veteriner Mustafa Cesur’u görevden uzaklaştırdığını açıkladı. CHP Çanakkale İl Başkanlığı ise valiliğin bu kararına tepki göstererek görevden alma işleminin “siyasi bir operasyon” olduğunu söyledi.
CHP Çanakkale İl Başkanlığı, geçtiğimiz hafta yaşanan skandalın ardından Çanakkale Valiliğinin Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve Veteriner Mustafa Cesur’u görevden almasına tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Valiliğin önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yine bir siyasi operasyon ile karşı karşıyayız. 1 Nisan Cuma günü mesai saati sonrası Çanakkale Valiliğinin basın ile paylaştığı açıklamasından anlıyoruz ki Çanakkale belediyemizin başarılı Başkan yardımcısı Sayın, İrfan Mutluay görevinden alınmıştır. Basın ile paylaşılan bilgi hayvan barınağında sürdürülen bir soruşturma kapsamında görevden alındığıdır. Peki ne yapıyor, İrfan Mutluay ve çalışma arkadaşları; sahipsiz, yaralı, kaderine terkedilmiş hayvanları belediyemiz rehabilitasyon merkezinde bakımlarını ve tedavileriyle yakından ilgileniyorlar. Uzman belediye personelleri ise büyük bir özveri ile can dostlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaktadır.”

“Ülkenin dört bir yanında sokak hayvanlarına saldırılar olurken sessiz kalan yetkililerin bu konudaki aldıkları tutumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. İrfan Mutluay ve çalışma arkadaşlarının azmine bütün kentlilerimiz gibi biz de şahidiz. Çok açık siyasi bir operasyon olan bu görevden alma sürecinin yakından takipçisi olduğumuzu ve Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve çalışma arkadaşlarıyla dayanışma içinde olduğumuzu belirtiriz. Bu yanlış karardan bir an evvel geri dönülmesini bütün kentlilerimiz adına talep etmekteyiz.”
Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST