Skandal açıklamaya tepki: “Kınıyor, özür bekliyoruz!”

KALEM Farkıyla...

Skandal açıklamaya tepki: “Kınıyor, özür bekliyoruz!”

Skandal açıklamaya tepki: “Kınıyor, özür bekliyoruz!”

MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan’ın, ülkenin dört bir yanında gerçekleşen orman yangınlarıyla ilgili yaptığı “Vatan hainleri çevreciler neredesiniz?” çıkışı tepki topluyor. Çan Çevre Derneği, MHP’li ismin skandal sözleriyle ilgili “Kınıyor, özür bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Çan Çevre Derneği, MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan’ın açıklamasına tepki gösterdi. Dernekten yapılan açıklamada şöyle dendi: “Bugün, Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Başkanı Halil Turhan tarafından yapılan açıklamayı Çan Çevre Derneği olarak talihsizlikle karşıladık. Kendisine çevreci diyen ve çevreciliği şiar edinmiş bireyler olarak, “Vatan hainleri çevreciler neredesiniz” açıklamasına cevabımızdır…”

“YAKIŞMADI HALİL BAŞKAN. KINIYORUZ VE ÖZÜR DİLEMENİZİ BEKLİYORUZ. MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN SİZLERE SORUYORUZ…”

“Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde ayrımcılık ve kışkırtmaya dayalı açıklamalar yaparak neyi amaçlamaktasınız? Irmağının akışına ölürüz dediğiniz ülkemizde ormanlar Kanadalı bir şirket tarafından yok edilirken, sular yabancı şirketlere peşkeş çekilirken neredeydiniz? Nöbete hazırız demişsiniz, Kazdağları’nda 400 günü aşkın nöbet tutulurken Siz Neredeydiniz?”
“Hain olduğu bilinen bir terör örgütüne zerre sempati beslemediğini bildiğiniz insanlara “PKK yaptı Vatan hainleri” demek yerine başkanlık makamına yakışır şekilde sağduyu ile yaklaşmanızı beklerdik. Yangın; aşırı ısınmadan, ihmalden hain bir terör örgütünün sabotajından çıkmış olabilir. Yakanı da, müdahale edemeyeni de, birlik olunması gerekirken ayrımcı ifadeler kullanarak halkı kin ve nefrete sevk edenleri de kınıyoruz.”

“HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TEŞVİK ETTİĞİNİZ İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”
“Çan Çevre Derneği olarak sizlere tavsiyemiz; Bu vatanın herhangi bir noktasında ağaç kesilmesin diye, suya siyanür karışmasın çocuklarımız, daha rahat nefes alsın diye mücadele eden çevreci ve aktivistlere laf etmek yerine koca ülkeyi sadece 3 tane uçağı reva görenlere, facianın olduğu gün düğüne gidenlere, halktan para isteyen bürokratlara bakmanızdır. Böyle bir zamanda bile çevrecilere laf etme gafletinde bulunan sizi kınıyor, özür dilemeye davet ediyor ve halkı kin ve düşmanlığa teşvik ettiğiniz için suç duyurusunda bulunacağımızı belirtiyoruz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST