SODEM’den üç belediyeye ödül

KALEM Farkıyla...

SODEM’den üç belediyeye ödül

SODEM’den üç belediyeye ödül

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Çanakkale, Kepez ve Bozcaada’ya geliştirdikleri projeler kapsamında Yerel Yönetimler Ödüllerine layık görüldü.

SODEM tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreni Ankara’da gerçekleştirildi. Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen törene; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılarak ödülleri takdim etti. Çanakkale’den de üç belediye Yerel Yönetim Ödüllerine layık görüldü. Bu kapsamda Tarım alanında ‘Tohum Sandığı’ Projesi ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sağlık kategorisinde ‘Kepez Sağlık ve Spor Merkezleri ve Herkes İçin Sağlık’ Projesi ile Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çevre kategorisinde ise ‘Yapay Resif’ Projesi ile Hakan Can Yılmaz ödüllerini Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ödülünü aldıktan sonra şunları söyledi, “SODEM tarafından düzenlenen 2018 Yerel Yönetim Ödülleri tarım kategorisinde Tohum Sandığımız ödüle layık görüldü. Sağlıklı geleceğimiz için daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğimiz. Geleceğe karşı sorumluyuz” Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ise, “2018 SODEM Yerel Yönetim Ödülleri töreninde ‘Kepez Belediyesi Spor ve Sağlık Merkezleri’ Projemizle ödüle layık görüldük. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ödülümüzü takdim aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve 9 kategoride toplam 330 projenin yarıştığı programa; 5 projeyle katılan belediyemiz 3 projeyle Bozcaada Turizm Master Planı, Halk Kart Projesi ve Yapay Resif Projesi ile finale kaldı. ‘Çevre, Sağlık ve Sokak Hayvanları’ kategorisinde 4 ödülden birisini Yapay Resif Projesi ile Bozcaada Belediyesi aldı.Belediyemiz; SODEM ‘in ilki 2016 yılında yapılan Proje Ödülleri yarışmasında yine Çevre kategorisinde BIFED projesiyle ödül almıştı” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST