Sokağın tepkisi: “ŞAKA MI BU?”

KALEM Farkıyla...

Sokağın tepkisi: “ŞAKA MI BU?”

Sokağın tepkisi: “ŞAKA MI BU?”

Bu yıl 9-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 56. Uluslararası Troya Festivalinin afişi belli oldu. Belli oldu olmasına ama epey tartışma yaratacak gibi duruyor. Sosyal Medya ve sokak afişe “şaka mı bu” tepkisi verdi.

56. Troya Festival Afişi günün en çok konuşulanı oldu. Hem sokakta hem sosyal medyada “şaka mı” tepkileriyle karşılaşılırken bu çalışmayı seçen jürinin kimlerden oluştuğu da merak edildi.

“Maşallah kuş kondurmuşlar” diye tepki gösterilen afiş öyle ya da böyle 2019’un afişi olarak kullanılacak. 400 eser arasından seçilen bu afiş şehirde karşılık bulur mu bilinmez ama çok konuşalacağı kesin.

Neye göre, hangi kriterlerle bu afiş birinci oldu orasını bilmiyoruz ama Marmara Üniversitesi öğrencilerinden Ahmet Berkin Ay 10.000 TL ödülü almaya hak kazandı. Hem Jüri üyelerini hem çizimi yapan sanatçıyı kutluyoruz.

İşte, Çanakkale Belediyesinin Festival düzenleyici olarak oluşturduğu ve 56. Troya Festivali Afişini seçen Jüri Üyeleri:
Atilla AKIN / Grafik Tasarımcı
Ateş İlyas BAŞSOY / İletişimci – Yazar
H. Nadir ÇAKIR / Grafik Tasarımcı – Çanakkale Belediyesi
Ali GÜREVİN / Tasarımcı
Mustafa SEVİM /Troia Tübingen Vakfı Başkanı
Blagoy TOPRAKİDİS / Fotoğraf Sanatçısı – Çanakkale Belediyesi
Özlem UYAN / Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST