Sonbaharın renkleri altında terapi gibi yürüyüş yaptılar

KALEM Farkıyla...

Sonbaharın renkleri altında terapi gibi yürüyüş yaptılar

Sonbaharın renkleri altında terapi gibi yürüyüş yaptılar

Geçtiğimiz hafta yürüyüş sezonunu açan ‘Kazdağı Yürüyüş Grubu’, sarı ve kırmızı tonlarıyla adeta sonbahar kıyafetlerini kuşanan Kazdağları’ndayürüyerek doğanın tadını çıkarttılar.

Yeşilin binbir tonu ile bezenen Kazdağları, sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte sarı, turuncu ve kırmızı renkleri ile doğaseverleri adeta büyülüyor. Her hafta düzenledikleri yürüyüş ileKazdağları’nın bu eşsiz manzaralarını yerinde inceleyen ‘Kazdağı Yürüyüş Grubu’, Çanakkalelilerin ilgisini çekiyor. Yürüyüş grubunun kurucusu İsmail Bakır ‘Bu hafta 28 kişilik yürüyüş grubumuzla birlikte zorlu koşullara rağmen 4 saatlik yürüyüş sonunda Dalak Suyu’na ulaştık. Her yaştan doğaseverin katıldığı yürüyüşte geçiş güzergahı boyunca çeşitli bitki ve farklı yerleri gördük. 600 yıllık devasa Kayın Ağaçları altında yere dökülmüş kuru yaprakların çıtırtısında yürüyerek adeta terapi gibi bir yürüyüş gerçekleştirdik. Tavşan Oynağı yangın gözetleme kulesinden Agonya Ovasını ve etrafındaki Eybek, Asar, Sakar ve Katran Dağlarının muhteşem güzelliğini izledik’ diyerek yürüyüş hakkında düşüncelerini ifade etti. Dev ağaçların ortasında öğle yemeğinden sonra yürüyüşe devam eden doğaseverler, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Keyifli ve yorucu bir yürüyüşün ardından kente dönüş için yola koyulan doğaseverlerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST