Su arayışı sürüyor “8 aylık suyumuz kaldı”

KALEM Farkıyla...

Su arayışı sürüyor “8 aylık suyumuz kaldı”

Su arayışı sürüyor “8 aylık suyumuz kaldı”

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 aylık sularının kaldığını, eğer önümüzdeki 3-4 ay içinde yeterli yağış olmazsa önümüzdeki yıl çok ciddi su kıtlığıyla karşı karşıya kalınacağını söyledi.


Geçtiğimiz ayki meclis toplantısında da su sorununu gündeme getiren Başkan Gökhan, Çanakkale’de 44 adet araç yıkama istasyonu olduğunu belirterek su tüketimi konusunda ilk olarak buralara uyarılar yaptıklarını belirterek vatandaşların da su tüketimi konusunda daha dikkatli olmalarını söyledi. Gökhan ayrıca su bulma arayışlarının devam ettiğini Umurbey Barajı’ndan Özbek Ovası’nın sulandığını ve buradan Çanakkale’ye bir hat çekilmesi konusunda girişimlerinin sürdüğü belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST