“Su Nöbeti” Kaz Dağlar’ında sürüyor (VİDEO)

KALEM Farkıyla...

“Su Nöbeti” Kaz Dağlar’ında sürüyor (VİDEO)

“Su Nöbeti” Kaz Dağlar’ında sürüyor (VİDEO)

Çanakkale’nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı su toplama havzasında başlayan metalik madencilik faaliyetlerine karşı kentliler “Su Nöbeti” başlattı.

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi başkanı Pınar Bilir açıklamalarda bulunuyor.#KazDağlarıHepimizin

Çanakkale Belediyesi paylaştı: 26 Temmuz 2019 Cuma

Kirazlı Köyü Balaban Çeşmesi Mevkiinde sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir gurup bugün nöbetin ikinci gününde. Maden arama faaliyetlerine çok yakın bölgede yer alan kamp ve nöbet alanına vatandaşların ilgisi yoğun. Aynı zamanda su nöbetine il dışından ve sosyal medya üzerinden de yoğun ilgi var. Ünlülerde sosyal medyada #KazdağlarıHepimizin diyerek doğanın bu feryadına ses ve can verdiler.

Kent merkezinden 24 saat devam eden nöbete katılmak ve kamp alanına ulaşmak isteyen vatandaşlar için STK’ların talepleri üzerine Çanakkale Belediyesi, sabah saat 09:00, 13:00 ve 17:00’da Cumhuriyet Meydanından servis araçları kaldırıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST