Su Nöbetine CHP’lilerden destek!

KALEM Farkıyla...

Su Nöbetine CHP’lilerden destek!

Çanakkale’nin tek içme ve kullanma suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı su toplama havzasındaki metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su nöbeti 27.07.2019 tarihi itibariyle ikinci gününde.

Çanakkale’li STK’ların ve Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi’nin başlattığı su nöbetine Çanakkale Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyeleri destek amaçlı katıldı.

Bunun yanı sıra, sosyal medyadan da çok büyük destek alan eyleme birçok ünlü, siyasi kişiler, aktivistler ve belediyeler #KazdağlarıHepimizin diyerek destek verdi.

Ayrıca Kirazlı-Balaban çeşmesi mevkiinde oluşturulan kamp alanına kent dışından birçok dernek ve doğa gönüllüleri gelerek desteğini sürdürüyor.

Su nöbetinin ikinci gününde STK’lar, çevre meclisi, Çanakkale Belediyesi CHP gurubu meclis üyeleri maden faaliyetlerinin sürdürüldüğü alana giderek doğa tahribatını yerinde incelediler. Maden şirketi tarafından bölgenin tel örgü ile çevrelendiği ve doğaseverlerin içeriye alınmadığı gözlemlendi.

Bölgede açıklamalarda bulunan yetkililer; “Burası Bin Pınarlı İda. Burada verilen mücadele sadece Çanakkale’nin değil yüreği Çanakkale’de atan tüm duyarlı vatandaşları sorumluluğudur.” Bizler burada Çanakkale’nin tarihine, doğasına, kültürüne ve yaşam hakkına sahip çıkarak vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Bu yüzden Kalbi güzellik için atan tüm yurttaşları buraya bekliyoruz”dediler.
Çanakkale Kent merkezinden su nöbetine alanda katılmak isteyen doğa severler için STK’ların talebi üzerine Cumhuriyet Meydanından saat 09:00, 13:00 ve 17:00 da alana servis araçları kalkıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST