Sykis görevi teslim aldı

KALEM Farkıyla...

Sykis görevi teslim aldı

Sykis görevi teslim aldı

Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Yorgi Kirilios Druganis’in yerine göreve yeni gelen Metropolit Kyrillos Sykis bugün devir teslim töreniyle görevine resmen başladı. Törende konuşma yapan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, adada tüm halkaların kardeşçe ve huzur içerisinde uzun yıllar birlikte yaşamasını temenni etti.

16 Mart 2020’de Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Yorgi Kirilios Druganis’in yerine göreve getirilen Metropolit Kyrillos Sykis için bugün devir teslim töreni gerçekleşti. Törene Bozcaada, Gökçeada ve İstanbul’dan çok sayıda Rum vatandaş katıldı. Devir teslim törenini ise Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetti. Türk davetlilerin de katıldığı törene Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin de katılarak konuşma yaptı. Metropolit Kyrillos Sykis’e görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Ünal Çetin, Gökçeada da tüm halkların birlikte kardeşçe süren yaşantılarının uzun yıllar devam edeceğini belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST