Tabiplerden nöbet eylemi

KALEM Farkıyla...

Tabiplerden nöbet eylemi

Tabiplerden nöbet eylemi

Çanakkale Tabip Odası 10-17 Ekim tarihlerinde yapacaklarını belirttiği nöbet eylemlerine ‘Sağlıkta Şiddet Yasasını İstiyorum’ başlığı altında başladı.

Çanakkale Tabip Odası 10-“7 Ekim tarihleri arasında yapacağını söylediği nöbetlerine başladı. Sağlıkta Şiddet Yasasını istediklerini belirten sağlık çalışanlarına bazı STK temsilcileri ve üyeleri de destek verdi. Saat 18.00 ile 20.00 saatleri arasında tutulan nöbette son dönemlerde sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin boyutunun giderek arttığı ve bu konunun yasalar çerçevesinde düzenlemesi gerektiğine vurgu yapıldı. Çanakkale Tabip Odası tarafından vatandaşlara verilen bilgi notunda şu ifadeler yer aldı, “Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelen şiddet çaresizliğin ifadesidir. Hiçbir uçağın yolcusu kendilerine sağlıklı ve emin bir şekilde hedefledikleri noktaya götürecek pilota saldırmaz. Saldırdığında kendisiyle birlikte tüm uçağı hedef aldığını bilir. Sağlık hizmetinde de hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelen saldırılar aslında kendi yaşamımızı ve sağlığımızı tehlikeye atmaktan başka işe yaramaz. Hekimlerin çalıştıkları sağlık kurumlarında ölümlere varabilen saldırılara hedef olmasının kabul edilebilir, anlaşılabilir, maruz görülebilir hiçbir gerekçesi olamaz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST