“Talimatla alınmış siyasi bir karar”

KALEM Farkıyla...

“Talimatla alınmış siyasi bir karar”

“Talimatla alınmış siyasi bir karar”

KESK Çanakkale Şubeler Platformu adına açıklamalarda bulunan Eğitim-SEN Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, Yargıtay’ın CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kararına tepki gösterdi.

Eğitim-SEN Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: “CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek beş ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümü bugün Yargıtay 3. Ceza dairesi tarafından onandı. Temelsiz, hukuksuz, siyasi intikam güderek ve talimatla verilen Gezi davası kararının daha mürekkebi kurumamıştı ki yargının iktidar açısından işlevini ortaya koyan bir adaletsizlik daha yaşandı Canan Kaftancıoğlu nezdinde. Yerel seçimlerde İstanbul’da her tür baskı ve hileye rağmen AKP’nin hem de iki kez yenilgiye uğratılmasında önemli pay sahibi olan isimlerden olan Canan Kaftancıoğlu’na yönelik bu karar da talimatla alınmış siyasi bir karardır.”
“Aynı zamanda AKP’nin seçime gidilirken yargıyı da muhalefeti de cezalandırmanın, sindirmenin ve ülkenin geleceğine olağanüstü hal koşullarında, zora başvurmaktan imtina etmeden el koymaya çalışacağının bir başka göstergesidir. Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir! Yargının muhalefeti cezalandırmak ve sindirmek için bir silaha dönüştürülmesi, ülkenin geleceğinin daha da karartılmak istenmesi karşısında aynı kararlılıkla mücadele etmeye, gerçekleri söylemeye, dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.”
Mustafa Aydın Gül

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST