“Tam kapanma” öncesi son viraj

KALEM Farkıyla...

“Tam kapanma” öncesi son viraj

“Tam kapanma” öncesi son viraj

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasındaki tam kapanma tedbirleri genelgesi” bugünden itibaren geçerli olacak. Çanakkale İl Panemi Kurulu da, bu önemli viraj öncesi bir araya gelerek genel bir değerlendirme yaptı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 18 günlük kapanma sürecinde uygulanacak tedbirler ele alındı.
Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Emniyet Müdür V. Alaattin Tekin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, kurul üyesi kurum müdürleri ve STK’lar katıldı.

KORONA TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda; İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından ilimiz genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar, Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus tarafından İçişleri Bakanlığının 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma tedbirleri genelgesi kapsamında izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.
Vatandaşların koronavirüs ile mücadeleyi evlerinde kalarak güvenli bir şekilde sürdüreceklerini belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Alınan tedbirlere uyarak evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Çanakkaleli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmayalım, çıktığımızda da sosyal mesafemizi koruyalım” dedi. Toplantı görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST