Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne katıldı

KALEM Farkıyla...

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne katıldı

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne katıldı

Çanlı güreşçilere destek için Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin açılışına katıldı. Bu kareleri sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Öz yaptığı açıklamada, “Tarihî Kırkpınar Güreşlerinin açılış gününde pehlivanlarımıza destek olmak için yanlarında yer alıyoruz. Çan’dan dualarla uğurladığımız güreşçilerimize yeniden Çan halkının başarı dileklerini ve dualarını getirdiğimizi belirttik. Er meydanına çıkmadan önce yanlarında oturduk, sohbet ettik. Başarılar diledik. Güreşlerin birinci gününde müsabakalara küçük ve orta boylarla başlayan sporcularımızı tribünden izledik. Sabahtan, açılış törenleri kapsamında ise, Kırkpınar Ağalarımızdan Murat Köse ile birlikte, 660. Tarihî Kırkpınar Güreşlerinin açılış yürüyüşünü, Atatürk anıtına çelenk koyma merasimini, Ağa karşılama törenini ve ardından saray içindeki açılış kortej yürüyüşlerini gerçekleştirdik. 1990 yılında Kırkpınar Ağamız Murat Köse’nin destekleriyle yapılan Ağaköşkü’nü ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST