Tarihi mezar bulundu iddiası

KALEM Farkıyla...

Tarihi mezar bulundu iddiası

Tarihi mezar bulundu iddiası

Bozcaada’da Jandarma’ya gelen bir ihbar sonucunda ekipler, Çayır Plajı mevkiinde Roma dönemine ait olduğu düşünülen bir mezar buldu.
Bozcaadahaber. net’in haberine göre Bozcaada’da Roma dönemine ait olduğu düşünülen bir mezar bulundu. Edinilen bilgiye göre Pazar akşamı Bozcaada Jandarma Karakolu’na Çayır mevkiinde izinsiz kazının yapıldığı ihbarı geldi. Ekiplerin olay yerine gitmesi üzerine bölgede eski bir mezar bulundu. Ancak edinilen bilgilere göre mezar başında kazı için aletler olmadığı gibi bir kazı ile de karşılaşmadı. Ekipler bölgede balık tutan kişilerin de ifadelerine başvurdu. Müze görevlilerinin mezara gelerek inceleme yapacağı öğrenildi. Savcılık olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST