“Tarıma destekler artarak devam edecek”

KALEM Farkıyla...

“Tarıma destekler artarak devam edecek”

“Tarıma destekler artarak devam edecek”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazetede yayımlanan tarım arazilerinin etkin kullanımına verilecek destekler ve hibeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Turan, açıklamasında tarıma desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarıma olan desteklerin artarak devam edeceğini söyledi. Son dönemde özellikle petrol ve enerji fiyatlarının artmasından tarım sektörünün de etkilendiğini belirten Turan: “Pandemi sürecinde başlayan Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaş birçok sektörde olduğu gibi maalesef tarım sektörünü de olumsuz etkiliyor. Bu zor dönemi hep birlikte omuz omuza atlatacağız. Sorunların farkında olmakla birlikte çözüm için her zaman çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu şiarla son olarak bilindiği üzere 8 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete’nin yayımlanmasıyla birlikte tarım arazileri daha etkin kullanılacak. Boş bırakılan, atıl veya nadasa bırakılan arazileri üretime kazandıranlara, iklim değişikliğini dikkate alarak hububat, bakliyat ve yağlı tohum üretenlere yüzde 75’e varan hibe verilecek. Bildiğiniz üzere 8 Mart’ta başlayan destek ödemeleri devam ediyor. 21 bin 152 üreticiye 55.473.422 TL mazot ve gübre desteği ile 6 bin 905 üreticiye 24.505.442 TL yem bitkileri desteği ödemesi; T.C. Kimlik Numarasının son rakamı 4-6 olanlar 11 Mart, 8 olanlar 18 Mart saat 18:00’dan sonra hesaplara geçecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimize, üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun. Topraklarından bereket eksik olmasın. Bizler de Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte Çanakkaleli çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST