Tartışmalı dosya komisyona havale edildi (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Tartışmalı dosya komisyona havale edildi (videolu haber)

Tartışmalı dosya komisyona havale edildi (videolu haber)

Temmuz ayı İl Genel Meclisi’nde görüşülen ve oy sayımında yanlışlık yapıldığı için yeniden meclis gündemine alınan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de hissesinin olduğu Ulupınar mevkiindeki Eko Turizm amaçlı imar plan değişikliği dosyası, 16 evet ve 16 hayır oyu ve 1 çekimser oy ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Geçtiğimiz ay İl Genel Meclisinde oylanan ancak oylamada yaşanan aksaklıklar neden ile dosya kararı oylaması 4 kez tekrar edilen Ulupınar mevkiindeki Eko Turizm amaçlı imar plan değişikliği dosyası, geçtiğimiz gün mecliste bir kez daha görüşüldü.
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından Ağustos ayı İl Genel Meclisinde görüşülmek üzere İl Genel Meclisine gönderilen dosya görüşülürken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in Ulupınar mevkiinde yer alan arazideki hissesini ortağına sattığı öğrenildi.

“ABİNE SÖZ VERDİN” GERGİNLİĞİ
Öte yandan mecliste yeniden oylanan dosya,16 evet ve 16 hayır oyu ve 1 çekimser oy ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Bu esnada CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan ve İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder arasında ipler de gerildi.
Önder, Pehlivan’a söz konusu dosyayla ilgili yüklenerek “Abine söz verdin” iddiasında bulundu. Bu sözlerin Pehlivan ve Önder arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST