Tartışmalı müdürün görevine son verildi

KALEM Farkıyla...

Tartışmalı müdürün görevine son verildi

Tartışmalı müdürün görevine son verildi

Göreve başladığı günden beri sağlık çalışanları hakkında açtığı soruşturmalar, başhekimlere yönelik baskıları ve aldığı kararlarla tartışmaların odağı haline gelen Çanakkale İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, görevden alındı. Olayın yankıları sürerken İl Sağlık Müdürlüğü kulislerinde dolaşan bilgiye göre Taşçı’nın yerine gelecek isim dahi belli oldu. Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Müdürlüğü görevi için imzaları attı.

Çanakkale’ye atandığı günden bu yana tartışmaların odağı haline gelen İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı’nın görevine dün itibariyle son verildi. Pandemi döneminde 600 sağlık çalışanı hakkında soruşturma açtığı ve başhekimleri istifaya zorladığı için “istenmeyen müdür” ilan edilen Taşçı’nın görevden alınması, kamuoyunda da geniş yankı uyandırdı.

Ali Taşçı, makamından ayrılığını ise şu sözlerle duyurdu: “2016 yılından beri Ellerinde Kur’an, Dillerinde Kelime-i Tevhid ile şahadete koşanların Beldesi olan Çanakkale’de çıktığımız bu yolda yüreğimizde 1915 aklımızda Çanakkale olarak şerefle görev yaptığım Şehitler Diyarı Çanakkale’den görev süremin dolması nedeni ile Bakanlığımızın takdiri ile ayrılıyorum.”

KULİSLERDE DOLAŞAN İDDİALARA GÖRE YENİ BAŞHEKİM BELLİ OLDU
Öte yandan Sağlık Müdürlüğü kulislerinde dolaşan iddiaya gören Taşçı’nın yerine gelecek isim ise belli oldu. Buna göre Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Sağlık Müdürlüğü görevi için bakanlıkla imzaları attı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST