Taş su nöbetine destek verdi

KALEM Farkıyla...

Taş su nöbetine destek verdi

Taş su nöbetine destek verdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı ve 31 Mart Yerel Seçimler İstanbul Beyoğlu İlçesi Belediye Başkan adayı Alper Taş Atikhisar Su Havzasına gelerek, maden şantiyesi önünde basın açıklaması yaptı. Taş açıklamasında; “Yurt satışının, vatan satışının, toprak satışının bir örneği ile karşı karşıyayız” dedi.

Atikhisar’da başlayan su ve vicdan nöbeti devam ediyor. Nöbetin 8’inci gününde de Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden destek ziyaretleri gelmeye devam etti. ÖDP Genel Başkanı ve 31 Mart Yerel Seçimler İstanbul Beyoğlu İlçesi Belediye Başkan adayı Alper Taş, Çanakkale ÖDP Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte alana gelerek su ve vicdan nöbetine destek verdi. ÖDP Genel Başkanı Taş, ziyaretin ardından altın madeni alanı önüne giderek, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’dan durum hakkında bilgi aldı. Burada basın açıklamasında bulunan Taş; Çanakkale’nin vatan savunması ile özdeşleşmiş bir yer olduğunu ifade ederek; “Yurt satışının, vatan satışının, toprak satışının bir örneği ile karşı karşıyayız” dedi. ÖDP Genel Başkanı Taş açıklamasında; “Her yerde rant alanları açıyorlar. Güzellikleri ve zenginlikleri yok ediyorlar. Yurt satışının, vatan satışının, toprak satışının bir örneği ile karşı karşıyayız. Bizler ülkesini seve insanlar olarak, ülkemize, toprağımıza, suyumuza sahip çıkıyoruz. Para babalarına karşı doğanın tüketildiği, sömürüldüğü değil doğa ile barışık bir Türkiye’nin geleceği için mücadele ediyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST