Taşın içindeki güzellik (Videolu)

KALEM Farkıyla...

Taşın içindeki güzellik (Videolu)

İnsanların yaşadığı ve vakit geçirdiği ortamlar karakterini yansıtır, ya da bazı kişiler karakteriyle bütünleşmiş yerlerde vakit geçirirler.

İşte o yerlerden biri de Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Behramkale Köyü yakınında bulunuyor. Bir vatandaş, taşın içindeki küçücük arazisini adeta bir bahçeye dönüştürmüş. Bir tarafı doğal taşlarla çevrili olan, diğer taraflarını ahşap çitle çeviren bir vatandaş doğa ile iç içe vakit geçirmek için kendisi, yakınları ve misafirleri için güzel bir ortam hazırlamış. Behramkale Köy yolu üzerinde bulunan, etrafında çiçekler dikili olan taşın içindeki bahçeye, ahşap bir kapıdan giriliyor. İçeride, oturma alanlarının oluşturulduğu, eski eşyaların etrafa yerleştirildiği, mevsimlik sebzelerin dikildiği, küçücük yerin her alanının bir güzellik yerleştirildiği görülüyor. Yoldan gelip geçenlerin oldukça dikkatini çeken, etrafı çiçeklerle çevrili bu güzel yerde durup fotoğraf çekiyorlar.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST