Taşlardan gelen mucize

KALEM Farkıyla...

Taşlardan gelen mucize

Taşlardan gelen mucize

Çanakkale Belediye İş Merkezi’nde hizmet veren Mucizeler Dükkanı isimli işletme, şifalı taşlardan gelen mucizeyi meraklısıyla buluşturuyor. İşletme sahibi Meral Akay, kuvars, ametist, kristal gibi pek çok değerli taşın hem fiziksel hem de ruhani pek çok hastalığa iyi geldiğini belirtiyor.
İnananlar için tam bir şifa kaynağı inanmayanlar için ise alt tarafı taş! Herkesin taşlarla ilgili görüşleri farklı olsa da bilinen bir gerçek var ki yüz yıllardan beri insanlık taşlar aracılığı ile şifa arama arayışını sürdürüyor. Kimler kimler faydalanmamış ki taşların gücünden? Osmanlı döneminde padişahların taktığı turkuaz yüzüklere dek uzanıyor bu şifa arayışı… İnanışa göre turkuaz, kişinin “sözünün dinlenmesine” imkan sağlayan bir enerji taşıyor. Ya da ametist taşı, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesiyle biliniyor.
TAMAMLAYICI TIPTA HASTALIKLARIN TEŞHİSİ İÇİN KULLANILIYOR
Taşın insanın ruh halini dengelediği inanışına dair örnekler geçmişte olduğu kadar günümüzde de var. Tamamlayıcı tıpta, bazı hastalıkların teşhisi için “pandül” tekniği kullanılıyor. Evrenin ulvi enerjisini bireye yansıtarak ona cevaplar verdiğine inanılan “pandül” tekniğinde değerli bir taş, bir zincir ya da ipin ucundan sarkıtılarak kullanılıyor. Buna göre pandül, kişinin bedeninde yer alan bir hastalığı belirli halkalar çizerek ya da ileri geri yönünde hareket ederek tespit edebiliyor.
“GEÇMİŞ VE GELECEKTEKİ TÜM BLOKAJLARI KALDIRIYORUM!”
Diğer yandan ise insanın kendisine ve yaşama dair aradığı cevapların da bu sarkaçla öğrenilebileceğine inanılıyor. “Geçmiş ve gelecekteki tüm blokajları kaldırıyorum” sözüyle kişi, önce pandülünü özgürleştiriyor. Ardından ise avuç arasına aldığı pandülü telkinle kendine uyumlu hale getiriyor. Pandül sahibi devamında ise pandüle yönelttiği ve cevabı “evet” ya da “hayır” olacak sorularla kendi aydınlanma yolculuğuna ilerliyor.
ENERJİ VE DAHA ÇOK ENERJİ!
Teknik, her ne kadar ilk bakışta akla yatkınlıktan uzak dursa da denendiği takdirde verdiği cevaplar insanı oldukça şaşırtıyor. Uzmanlara göre bunun sebebi ise her birimizin enerjiden meydana gelmesi ve kendi enerjimiz üzerinden yine bir enerjiden oluşan taşla bilinç üstü düzeyde iletişim kurabilmemizin de oldukça normal olduğu!

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST