Tatilcilerden Geriye 6 Traktör Çöp Kaldı

KALEM Farkıyla...

Tatilcilerden Geriye 6 Traktör Çöp Kaldı

Yaz tatillerinin uğrak noktalarından olan Bozcaada, akın eden yerli turistlerin geride bıraktıkları hasarı onarmaya çalışıyor. Bayram tatilinde gelenlerin koylara bıraktıkları çöpleri temizlemeye çalışan adalılar, temizliğin ilk gününde 6 traktör çöp temizlediler.

Bozcaada Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle;

“Gün boyu ada halkı, adaseverler, turizm işletmecileri ve hatta gönüllü olarak bize katılan misafirlerimizle birlikte Katranbolu Koyu – Poyraz Liman – Tuzburnu – Akvaryum – Ayana – Beylik – Sulubahçe – Habbele koylarını temizledik. Gün batımı, Çamlık Mevkii ve Çayır Koyu da planlama dahilindeydi ama; 9 günlük tatilde neredeyse 24 saate dayalı mesai yapan Belediyemiz Temizlik Ekiplerinin olağanüstü çabasına rağmen; o kadar yoğun bir çöple karşılaştık ki… Bu 3 mevkiiyi yarına bırakmak zorunda kaldık. Tüm çöpleri poşetleyip, meydanda biriktirdik. Son fotoğrafları görünce, haklılığımızı siz de anlayacaksınız. Katılım gösteren halkımıza, adaseverlere, misafirlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Kent Konseyi’ne, Bozcaada Belediyesi çalışanlarına, katılım gösteren işletmeci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Adamızın koylarına Geçmiş Olsun dedik, mümkün olduğunca temizledik, şefkatle okşadık. Bu bir temizlik kampanyası, evet doğru, ama aslında bir farkındalık çalışması. Dedik ya, biz temizleriz, elbet yine temizleyeceğiz. Evet bu görevimiz, doğru. Ama en nadide ortak değerimiz bizim için o kadar önemli ki; bu, görev bilincinin yanında bizim Bozcaada’mıza olan sorumluluğumuz. Herşeyden değerli bizim için. Ama siz de artık sesimize bir kulak verin. Bulmak istediğiniz gibi bırakın artık ne olur.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST