Tatili ders çalışarak geçiren öğretmenler bugün sınavda

KALEM Farkıyla...

Tatili ders çalışarak geçiren öğretmenler bugün sınavda

Tatili ders çalışarak geçiren öğretmenler bugün sınavda

Öğretmenler bugün eylemler yaparak iptalini istedikleri uzman öğretmenlik sınavına girecek. 14-18 Kasım ara tatilde plan yapmayan, dinlenemeyen ve strese girip ders çalışan öğretmenler son güne kadar sınavın iptal edilmesini bekledi.

Öğretmen Kariyer Sınavında başarılı olabilmek için ünitelerce ders çalışan öğretmenler başarılı olurlarsa ve 70’in üzerinde puan alırlarsa maaşlarında her ay 2.500 ile 4.500 TL maaş artışını almaya hak kazanacaklar.
Eğitim sendikalarının şiddet ile karşı çıktığı Öğretmenlik meslek kanunu ve öğretmenlik kariyer basamakları sınavı konusunda Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de basın açıklamaları, eylemler ve iş bırakma eylemleri düzenlemişti. Bugün (19 Kasım Cumartesi) öğretmenler ‘Uzman ve Başöğretmen Sınavında ter dökecek.
Öğretmenlik Meslek Kanunu 3 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmış, CHP, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptali için 8 Nisan 2022’de Anayasa Mahkemesi’nde dava açmıştı. CHP ve eğitim sendikaları Uzman ve Başöğretmen Kariyer Sınavına karşı çıksalar, iptalini isteseler de öğretmenlerin yüzde 98’i 19 Kasım’da yapılacak sınava gireceği biliniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST