TBMM Başkanı Şentop köprüyü inceledi

KALEM Farkıyla...

TBMM Başkanı Şentop köprüyü inceledi

TBMM Başkanı Şentop köprüyü inceledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünde Çanakkale Köprüsü’nü incelemek için Lapseki’ye geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi 106’ncı yıl dönümünde 1915 Çanakkale Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Köprünün şantiyesine giden Bakan Şentop’a AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi katıldı. Başkan Şentop köprünün kedi yolunda incelemeler yapmak üzere köprü üzerine çıktı. İncelemelerin ardından gündem ile alakalı açıklamalarda bulunan TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop HDP’ye açılan kapatma davasına ilişkin “Anayasamızda, mevzuatımızda parti kapatma var. Bunun gerekçeleri, sebepleri de var. İlk defa karşılaşılan bir durum da değil. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından dava açılıyor. Anayasa Mahkemesi konuyla ilgili incelemeler yaptıktan sonra bir karar verecek. Gönül ister ki olmasın ama siyasi partilerin kapatılmasını gerektiren hususlar, sebeplerle ilgili de siyasi partilerin hassasiyet göstermesi, ihlallerde bulunmaması da gerekir. Buna dikkat edilmesi gerekir” dedi.
Şentop ayrıca, “Türkiye hakkında Türkiye’deki terör örgütlerinden, Türkiye’ye karşı terör faaliyeti yürüten örgütlerden veya bu örgütlerle ilişkili olan Avrupa’daki uzantılarından bilgi almak, Türkiye hakkındaki kararları, değerlendirmeleri, bunlar üzerinden yapmak çok vahim bir yanlıştır, hatadır” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST