TBMM’ye faks gönderdiler

KALEM Farkıyla...

TBMM’ye faks gönderdiler

DİSK Emekli-SEN Çanakkale Şubesi TBMM’de grubu bulunan bütün siyasi partilerin grup başkan vekillerine faks gönderdi. Gönderilen faksta ekonomik krizin içerisinde bulunulduğunu belirterek, “TBMM’sini devre dışı bırakan, yoksul halkı dışlayan, ekonomi politikalarının yerine, halkın talepleri doğrultusunda düzenlemeleri hayata geçirmek üzere TBMM’sinin derhal toplanmasını ve duruma derhal el koyması için TBMM grubunuza harekete geçmeye gerekenleri yapmaya çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

DİSK Emekli-SEN Çanakkale Şubesi dün PTT’ye giderek TBMM’ye faks gönderdi. 34 ilin 72 şubesinde eş zamanlı olarak yapılan eylem TBMM’de grubu bulunan bütün siyasi partilerin grup başkan vekillerine faks gönderdi. Eylem ile ilgili açıklamalarda bulunan DİSK Emekli-SEN Çanakkale Şube Başkanı Hale Sargın şunları söyledi “Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinden sonra Türkiye Cumhuriyeti adına Cumhurbaşkanı hükümet sistemi denilen sisteme geçildi ve ülkemiz hızla ekonomik krizin içine yuvarlandı. Yıllardır uygulanan ekonomik politikaların sonucu olup, ağır faturasının seçimlerinden hemen ardından çıkmasının nedeni, uygulanan bilim dışı, anti sosyal, üretime dayanmayan, inşaat öncelikli ekonomik modelin yol açtığı yapısal bir krizdir. Yani bu kriz iddia edildiği gibi Amerika ile yaşanan papaz geriliminin yol açtığı yüzeysel bir kriz değil. Bu kriz uzun yıllardır uygulanan, ekonomik programın sonucu ortaya çıkan sonuçları ağır olacak yapısal bir krizdir. Türkiye emekçi halkının yaşamını günden güne çekilmez hale getiren krizin ağırlaşarak sürdüğü bugünlerde, halkın iradesinin temsilcisi olan TBMM’nin tatilde olması, toplumun parlamentoya güvenini sarsacak ve parlamentonun gereksizliği algısına yol açabilecek tehlikeli bir uygulamadır. Dolayısıyla hamasete sığınmadan, emekçi halkı bu krizin ağır sonuçlarından korumak ve parlamenter demokrasiye sahip çıkmasını sağlamak amacıyla TBMM’sini devre dışı bırakan, yoksul halkı dışlayan, ekonomi politikalarının yerine, halkın talepleri doğrultusunda düzenlemeleri hayata geçirmek üzere TBMM’sinin derhal toplanmasını ve duruma derhal el koyması için TBMM grubunuza harekete geçmeye gerekenleri yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST