Tebrikler Çanakkale

KALEM Farkıyla...

Tebrikler Çanakkale

Tebrikler Çanakkale

Kovernom adı verilen beyinde damar düğümlenmesi hastalığına yakalanan Çanakkaleli Onur Engin’in yardım çağrısına Çanakkale çok kısa sürede yanıt verdi. Çanakkale halkı Engin için iki günde 125 bin lira para toplayarak ameliyat masrafını çıkardı.

Çanakkaleli Onur Engin bir süre önce kovernom adı verilen beyinde damar düğümlenmesi hastalığına yakalandı. Yeni evli olan Onur Engin’in, yakalandığı bu hastalığın ameliyat masrafı 125 bin liraya varıyor. Bir hayli maliyetli olan bu hastalığın tedavisinin karşılanması amacıyla Onur Engin’in eşi Aycan Engin yardım kampanyası başlattı. Türkiye’de bu ameliyatı yapacak tek ekip olan Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. Uğur Türe ve Prof. Dr. Gazi Yaşargil; ameliyat tarihini 26 Mart 2019 olarak belirledi. Acil olarak toplanması gereken ameliyat miktarına Çanakkale halkı büyük ilgi gösterdi. İki gün gibi kısa bir sürede Onur Engin’in ameliyat masrafı olan 125 bin TL, banka hesabında toplandı. Engin, doktorların belirlediği tarihte ameliyatına girebilecek.

Ameliyat masrafının toplanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Onur Engin; “Saygıdeğer arkadaşlarım, ağabeylerim, ablalarım, dostlarım bu kadar kısa süre içinde paramız toplandı. Duyarlılığınız emeğiniz ve çabanız için ayrı ayrı hepinize çok çok teşekkür ederim. Dualarınızı esirgemeyin hakkınızı helal edin. Allah razı olsun çok çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız” dedi.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST