Tedavisi için yeşil kartını geri istiyor (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Tedavisi için yeşil kartını geri istiyor (videolu haber)

Şeker hastalığı nedeni ile kangren olan sol bacağı kalçasından, sağ ayağının ise iki parmağı kesilen Halil İbrahim Kırıkkulak, ilaçlarını alabilmek için 3 yıl önce iptal edilen yeşil kartının geri verilmesini istiyor.


Ezine’de oturan ve geçimini müzisyenlik yaparak sağlayan Halil İbrahim Kırıkkulak 15 yıl önce felç geçirdi, 5 yıl önce de şeker hastalığı nedeniyle kangren olan sağ bacağı kalçasından kesildi. Ardından hastalığı daha da ilerledi ve yaklaşık 20 gün önce sol ayağının iki parmağı kesilmek zorunda kaldı. Felçli kocasına baktığı için hasta bakım ücreti alan Nazik Kırıkkulak, eşinin engelli maaşının bu yüzden kesildiğini ve gerekçe olarak ‘gelir yüksekliğinin’ gösterildiğini belirtti. Bin 500 TL geliri olan çift, tedavinin devam etmesi için yeşil kartlarının verilmesini istiyor.


İLAÇLARINI ALMALARI GEREKİYOR
Nazik Kırıkkulak, ara sıra belediyeden yardım aldıklarını belirterek eve gelerek eşinin kesilen iki ayak parmağına pansuman yapan sağlık ekiplerine teşekkür etti. Kırıkkulak yaptığı açıklamada “Eşim 15 yıl önce felç geçirdi. Şeker hastalığından dolayı 5 yıl önce sol bacağı, bu yıl ise sol ayağının iki parmağı kesildi. Engelli maaşı ve yeşil kartı iptal edildi. Bana verilen evde hasta bakım aylığı ile geçinmeye çalışıyoruz. Hastaneye yatması gerektiği durumlarda paramız olmadığı için gidemiyoruz. Hastalığından dolayı yarası iyileşmiyor. Eve gelen sağlık ekipleri pansuman yapıyor. Sürekli ilaç kullanması gerektiği için ilaçlarımı almakta zorluk çekiyoruz. Sağ olsun belediye yardım ediyor, ama hastanede tedavi görmesi gerektiği durumlar için ve ilaçlarını alabilmek için yeşil kartının geri verilip engelli maaşının tekrar bağlanmasını istiyoruz” şeklinde durumu anlattı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST