“Tek derdim koltuk diyen müdür’”

KALEM Farkıyla...

“Tek derdim koltuk diyen müdür’”

“Tek derdim koltuk diyen müdür’”

Türk Eğitim SEN Çanakkale Şube Müdürü Resul Demirbaş Eceabat Anadolu Lisesi’nde yaşanan düşme vakaları ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Demirbaş okul müdürünü eleştirerek, “Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin başına gelebilecek bir olumsuz duruma karşı önlem almak yerine kendi koltuğunun derdine düşmüştür” dedi.

Türk Eğitim-SEN Çanakkale Şube Müdürü Resul Demirbaş Eceabat Anadolu Lisesi’nde yaşanan düşme vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirbaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Eceabat Anadolu Lisesi kasım ara tatilindeki seminer çalışmaları sırasında okul bahçesi basketbol sahasında ağır yaralanmalı bir düşme olayı gerçekleşmiş ve bir arkadaşımız önce Eceabat acile oradanda Çanakkale devlet hastanesi aciline ambulansla kaldırılmıştır. Ardından hemen ameliyata alınıp kolunda ve omzundaki kırıklara platin takılarak tedavisi yapılmıştır. Öğretmenler arkadaşımız aylarca bu sıkıntıyı ve acıyı çekecektir. Kendisine Allah’tan acil şifalar dileriz. Ancak bu okul bahçesindeki ilk düşme vakası değildir. Bize gelen ihbarlardan daha evvel pek çok öğretmen arkadaşımız da bu sahada düşmüş hafifte olsa yaralanmıştır. Bizim bilemediğimiz pek çok öğrencimiz de bu sahada kesinlikle düşmüştür. Allah göstermesin bir ölüm olayı olduğunda hepimiz çok üzülürüz. Okul müdürü Özlem Feyza Taşçı’yla görüşen sendika ilçe temsilcimize okul müdürü yaptığı konuşma sırasında siz öğretmenlerden yanasınız demiş ve olayı hiç önemsememiştir. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin başına gelebilecek bir olumsuz duruma karşı önlem almak yerine kendi koltuğunun derdine düşmüştür.
Şimdi biz Türk Eğitim Sen olarak şu soruları soruyor ve ilgililerden cevap bekliyoruz.
1- Bu düşme olayından sonra olayın tekrarını, yaralanmaları ve hatta can kaybını engellemeye yönelik çalışmalar yapılmış mıdır? Yoksa olay örtbas mı edilmiştir?
2- Öğretmen arkadaşımız mesai saatleri içinde ve okulda düşmüş ve ağır yaralanmalı bir kaza gerçekleşmiştir. Bu kazayla ilgili emniyete ve diğer kurumlara herhangi bir bilgilendirme yapılmış mıdır? Yoksa olay emniyet birimlerinden ve adalet kurumlarından saklanmaya çalışılmış mıdır?
3-Ögretmen arkadaşımızın yaşadığı bu acı olay sonucu iş kaybı olduğu kesindir. Bunun yanında özel hayatında da zorluklar yaşayacağı kesindir. Arkadaşımıza iş kanuna göre maddi manevi tazminat ödenmiş midir? En azından buna dönük kurum müdürü bir bildirim yapmış mıdır?
Kurum müdürü Özlem Feyza TaşçI tüm bunları yapmak yerine kendi koltuğunu korumaya dönük olayı örtbas etmeye çalışmış ve uyaranları da Öğretmenlerin yanında olmakla suçlamıştır. Biz de şimdi soruyoruz siz Öğretmenlerin ve öğrencilerimizin tarafında değilseniz ne taraftasınız? Şimdiden buradan açık suç duyurusunda bulunuyorum ileride burada ölüm ve yaralanmalı bir olay olursa sorumlusu öğretmenleri açıkça düşman olarak gören zihniyetteki bu müdür ve bunu görevde tutanlardır”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST