Tema Vakfı’ndan bilgilendirme standı

KALEM Farkıyla...

Tema Vakfı’ndan bilgilendirme standı

Tema Vakfı’ndan bilgilendirme standı

TEMA Vakfı Çanakkale Temsilciliği, Truva Atı önünde stant açtı. Saat 12:00-15:00 saatleri arasında Truva Atı önünde açılan stantta vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

“Madenciliğin sınırı yok❗”

Öte yandan Tema İl Temsilciği geçtiğimiz hafta siyanürlü madencilik faaliyetlerinin yol açtığı doğal felaketler ile ilgili de bilgilendirmede bulunmuştu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:
Türkiye’nin ormanları, tarım ve mera alanları maden ruhsatlarının tehdidi altında, torba yasayla gelen 6. madde bu tehdidi daha da genişleterek madenciliği ruhsat alanlarının dışına taşımayı hedefliyor. 6. Madde ile siyanür havuzları, atık barajları, dev pasa dağları gibi daha nice tesis ruhsat alanı dışına taşınabilecek.
🌳Orman, tarım ve meralar maden tesisleri ile bütünlüğünü yitirecek
🌳Daha fazla ağaç kesilirken, daha fazla tarım ve mera toprağı yok olacak,
💧Madencilik faaliyetlerine bağlı kirlilik ve su tüketimi geniş alanlara yayılacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST