“Tohum bağımsızlık demektir”

KALEM Farkıyla...

“Tohum bağımsızlık demektir”

“Tohum bağımsızlık demektir”

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Yerel Tohum Takas Şenliği Halk Bahçesinde gerçekleştirildi. Stantların kurulduğu ve atalık tohumların vatandaşlarla buluşturulduğu şenlikte konuşan Belediye Meclis Üyesi İrfan Mutluay “Tohum bağımsızlığımızın bir sembolüdür. Tohum bağımsızlık demektir” dedi.

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen Tohum Takas Şenliği, Halk Bahçesinde gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaş ve STK temsilcisinin bir araya geldiği şenlikte konuşan Çanakkale Belediye Meclis Üyesi İrfan Mutluay “İçinde bulunduğumuz coğrafya, Kazdağları ve Biga yarımadası, dünyanın en önemli ikinci gen merkezlerinden biri. Bu zenginliği korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak adına da 2017 yılında Çanakkale Belediyemiz Tohum Sandığını kurdu. Sınırlı alanlarda üretim yapılarak tohum koleksiyonu geliştirildi. Üretilen fideler ise ilgi duyan herkesle paylaşıldı. Neden tohum? Tohum bağımsızlığımızın bir sembolüdür. Tohum bağımsızlık demektir. İçinde sahip olduğumuz değerleri ve zenginlikleri koruyorsanız ancak bağımsızlığını koruyabilirsiniz. Bu çalışmalar aslında bir farkındalık çalışmasıdır” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST