Trafik Haftası’nda “öncelik yayanın” vurgusu

KALEM Farkıyla...

Trafik Haftası’nda “öncelik yayanın” vurgusu

Trafik Haftası’nda “öncelik yayanın” vurgusu

Her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası, 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle “öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla kutlanıyor.

Trafik Haftası nedeniyle İskele Meydanında, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ve Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından program düzenlendi. 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle ‘öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla kutlanan Trafik Haftası etkinlikleri kapsamanda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine protokol tarafından “okul geçidi görevli belgesi” verildi. Ardından yılın şoförü seçilen Yahya Kısaoğlu’na Çanakkale Şoförler Odası Başkanı Ali Demir tarafından ödül takdim edildi. Programın devamında ise katılımcılar alkol gözlüğü takarak futbol topunu kaleye atmaya çalıştı ancak çoğunluk bu konuda başarılı olamadı…

Katılımcılar sarhoş gözlüğüyle topa vurmaya çalıştı

Yahya Kısaoğlu ve Mehmet Ali Demir
Gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Alpaslan Baysal, kurum müdürleri, askeri personel, polisler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikler hakkında bilgi veren Bölge Trafik Şube Müdürü Yasin Pala, “İlkokul seviyesindeki çocuklarımıza yönelik çalışmalarımız var. İlimizdeki yaya geçitlerinde ikonlarımızı ve yazılarımızı yazdırarak vatandaşlarımıza daha bilinçli olmaya davet ediyoruz. Trafik Haftası kapsamında özellikle okullarda eğitim çalışmaları yapıyoruz. Trafikte nasıl güvenli bir şekilde seyredilir. Nasıl hareket edilir. Çocuklarımıza bunları öğretiyoruz. Trafik sadece bir haftayla kısıtlı değil. Ömür boyu devam eden bir olgu. Özellikle emniyet kemeri, hız denetimleri ve yayalara saygı konusunda daha dikkatli ve duyarlı olmalıyız” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST