Trafikte drone denetimi

KALEM Farkıyla...

Trafikte drone denetimi

Trafikte drone denetimi

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde geçtiğimiz haftaDrone ile havadan trafik denetimi faaliyeti yapıldı.

Bu kapsamda “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla,Drone ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, kask takmama, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında havadan denetim yapıldı. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatıldı ve sürücülere trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edildi. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca, drone denetim faaliyeti, Merkez-Kirazlı Yol Arama ve Kontrol Noktasında yapıldı. Faaliyette eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timlerive Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirildi. Yapılan denetim sonucunda 47 araç sorgusu yapıldı, 4 araç trafikten men edildi ve 7 araç sürücüsü hakkında 1.137,00 TL idari para cezası uygulandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST